GEZİLEBİLECEK YERLER ...


Antandros; Kaz Dağları´nın güneyinde Altınoluk´a yakın bir tepede kurulmuştur. Kent, tepenin üzerinde bir kale ve batı yamaçlarında bir mezarlık ile çevrilmiştir. Altınoluk Beldesi sınırları içinde ki tarihi kentteki kazı çalışmaları devam etmektedir.

Pınarbaşı; Güre Beldesi sınırları içinde Akçay´a 6 km mesafede bir piknik yeridir. Yamaçtan akan bol ve buz gibi su yaz aylarında serinlemek için ideal bir köşedir. Orman Müdürlüğü´nce işletilmektedir. Ayrıca piknik alanı içerisinde Alabalık üretilen bir çiftlik bulunmaktadır.

Şahinderesi; Kazdağları´nın Altınoluk bölgesi eteğinde bulunmaktadır. Altınoluk´u tepeden görür. Temiz kaynak suları olan bol ağaçlı bir piknik yeridir. Ayrıca konaklama tesisi ve restoranı bulunmaktadır.

Çağlayan; Kızılkeçili Köyü içinde olup Akçay´a 3 km mesafededir. Kültür Bakanlığı´nca teseillenmiş 800 yıllık çınar ağacı burada bulunmaktadır.

Hanlar (Handeresi); En çok rağbet edilen piknik yerlerindendir. Akçay´a 35 km uzaklıktadır. Ormanları ve soğuk suları ile dikkati çeker. Çevresinde lokanta ve kafeler bulunur.

Sütüven; Zeytinli Beldesi sınırları içinde Akçay´a 5 km uzaklıkta piknik alanıdır. Manzara seyir terasları ve oyun alanları düzenlemeleri bulunmaktadır. Alanda 8 m yükseklikten dökülen ve yörenin adı ile anılan Sütüven Şelalesi bulunmaktadır.

Hasan Boğuldu; Zeytinli Beldesi sınırları içinde Sütüven piknik alanından sonra derenin karşı tarafındaki patika yolu izleyerek 1 km sonra ulaşılır. Bir şelalesi ve içinde pek çok balığın bulunduğu gölcükten oluşur.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi; Akçay´a 5 km Balıkesir Çanakkale E-24 karayoluna 2 km uzaklıkta asfalt yolla bağlı, doğal güzellikler içinde kurulmuş, Türkiye´nin ilk Özel Etnoğrafya Müzesi ile 1992 yılında açılan ve Türkiye´de ilk kez bir köyde kurulan bir sanat galerisidir.
    İda/Kazdağı ve çevresi, doğal güzelliği kadar arkeolojik kalıntılar açısından da hayli önemlidir. Behramkale’deki Assos, Altınoluk’ta Antandros, Gargara ve Lamponeia kalıntıları, Burhaniye-Ören’deki antik kent Adramytteion, Ezine yakınlarındaki Nean Neandria kenti, bugünkü Odun İskelesi’nde bulunan Aleksandria Troas, Bayramiç yakınlarındaki Skepsis ve Kebrene kalıntıları bölgenin arkeolojik zenginliğinin en önemlileridir.

    Dinlenirken aynı zamanda binlerce yıllık tarihin kalıntılarını gezerek tatilinizi çok daha zevkli hale getirebilirsiniz.
    Otelimiz Edremit Körfezi'nde efsane 'Sarı Kız'ın yaşadığı, Mitoloji'nin merkezi Altınoluk, Güre mevkiinde eşşiz bir sahilde bulunmaktadır.
 
   Pınarbaşı, Şahinderesi Kanyonu, Çağlayan, Handeresi, Mıhlı Çayı, Sütüven, Hasanboğuldu, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Abdullah Efendi Konağı, Sarıkız Tepesi, Şıpşıp Dede ve Assos görülmeye değer yerlerdir. Ayrıca adalara ve Assos'a gemi turları her gün mevcuttur.
Özel günleriniz, düğün, nişan, parti, kokteyl, toplantı, seminer, mezuniyet törenleri vb. organizasyonlar için
bizimle iletişime geçiniz ...
Aktiviteler

Bisiklet, Canlı Müzik, Çocuk Havuzu, Jogging, Plaj Futbolu,
Plaj Voleybolu, Doğa Gezileri, Turlar, Tracking
+90 266 378 08 08

0 542 282 35 68
Adres

Çanakkale Asvaltı üzeri,
Avcılar Altı mevkii

Altınoluk Edremit

Balıkesir - TÜRKİYE

© Sitenin her hakkı Papazlıkhan'a aittir. İçerik izinsiz olarak kopyalanamaz .
Papazlık Han Beach Otel, bir
kuruluşudur .
Telefonlarımız güncellenmiştir.
Otopark

Kahvaltı

İnternet

Uydu TV

Çocuk TV Kanalı

Telefon

Oda Servisi

Mini Bar

Kapalı Bar

Restaurant

Saç Kurutma Makinası

Kişisel Kullanım
Malzemeleri

Günlük Oda
Temizliği

Günlük Gazete

Çamaşır Yıkama Servisi

24 Saat Sıcak Su

Isıtma & Soğutma

Havuz

Bölge Turları

Fax / Fotokopi

Emanet Kasası

Toplantı Salonu2 Suit , 42 iki artı bir kişilik odamız, ve 126 yatak kapasitemiz

ile her zaman hizmetinizdeyiz.
+90 266 378 08 08

0 542 282 35 68
Adres

Çanakkale Asvaltı üzeri,
Avcılar Altı mevkii

Altınoluk Edremit

Balıkesir - TÜRKİYE

Mynet Balıkesir Haberleri
Papazlık Han Beach Otel
ANA SAYFA            HAKKIMIZDA           ODALARIMIZ            GALERİ           ULAŞIM           İLETİŞİM
ANA SAYFA            HAKKIMIZDA           ODALARIMIZ            GALERİ         ETKİNLİKLER         ULAŞIM           İLETİŞİM